ANWCC MARSHALS CHAMPIONS

2003Gareth Williams (Harlech & DMC)
2004Rob Hopewell (North Wales CC)
2005Rob Hopewell (North Wales CC)
2006Cath Simpson (Morecambe CC)
2007Cath Simpson (Morecambe CC)
2008Cath Simpson (Morecambe CC)
2009Cath Simpson (Morecambe CC)
2010Adam Parrett-Swift (High Moor MC)
2011Adam Parrett-Swift (Liverpool MC)
Stephanie Parrett-Swift (Liverpool MC)
Andrew Parrett-Swift (Liverpool MC)
2012Paul Cross (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2013Ifor Davies (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2014Ifor Davies (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2015Tracey Smith (Accrington MSC)
2016William O'Brien & Robert O'Brien (Warrington & DMC)

ANWCC AUTOTEST CHAMPIONS

1981Andrew Thornley (North Wales CC)
1982Mike Bennett (North Wales CC)
1983Mike Bennett (Warrington & DMC)
1984John North (Bolton-le-Moors CC)
1985Mike Bennett (North Wales CC)
1986Mike Bennett (North Wales CC)
1987Bob Barker (Bolton-le-Moors CC)
1988Mike Bennett (North Wales CC)
1989Steve Johnson (Civil Service Motoring Association)
1990Steve Johnson (Civil Service Motoring Association)
1991Peter Jackson (Blackrod MC)
1992Peter Jackson (Blackrod MC)
1993Peter Jackson (Blackrod MC)
1994Tim Sargeant (Springhill MSC)
1995Peter Jackson (Bury AC)
1996Peter Jackson (Bury AC)
1997Tim Sargeant (Springhill MSC/Knutsford & DMC)
1998Tim Sargeant (Springhill MSC)
1999David Mosey (Ilkley & DMC)
Tim Sargeant (Knutsford & DMC) ... tied
2000Tim Sargeant (Knutsford & DMC)
2001David Mosey (Ilkley & DMC)
2002David Mosey (Ilkley & DMC)
2003David Mosey (Ilkley & DMC)
Gordon Holmes (Knutsford & DMC) ... tied
2004Duncan Wild (Knutsford & DMC/Civil Service Motoring Association)
2005Stephen Morten (Ilkley & DMC)
2006Stephen Morten (Ilkley & DMC)
2007Duncan Wild (Knutsford & DMC/Civil Service Motoring Association)
2008Stephen Morten (Alwoodley MC)
2009Stephen Morten (Alwoodley MC)
2010Ian Chapman (Knutsford & DMC/Alwoodley MC)
2011Gordon Holmes (Knutsford & DMC)
2012Duncan Wild (Knutsford & DMC/Civil Service Motoring Association)
2013Christopher Chapman (Knutsford & DMC/Alwoodley MC)
2014Steve Price (Bolton-le-Moors CC/Liverpool MC)
2015Colin Moreton (Knutsford & DMC)
2016Colin Moreton (Knutsford & DMC)

ANWCC NOVICE AUTOTEST CHAMPIONS

1992Bob Sargeant (Springhill MSC)
1993John Stant (Wallasey MC)
1994Paul Kelly (Knutsford & DMC)
1995Ian Bateman (Severn Valley MC)
1996Mike Wass (Lancashire & Cheshire CC/Civil Service Motoring Association)
1997Simon Parnaby (Sporting Escort Owners Club)
1998William Helsby (Civil Service Motoring Association)
1999Pete Sharples (Bolton-le-Moors CC)
2000Nick Darkin (Wolverhampton & South Staffs CC)
2001Gerald Holdroyd (Huddersfield MC)
2002John Griffiths (Wolverhampton & South Staffs CC)
2003Nigel Griffith (Caernarvonshire & Anglesey MC/Bala & DMC)
2004David Higginson (Bolton-le-Moors CC)
2005Graham Maxwell (Civil Service Motoring Association)
2006Christopher Chapman (Ilkley & DMC)
2007Sin Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2009Rob Scott (Bolton-le-Moors CC)
2011Elis Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2012Hazel Johnson (Under 17 Club NW)
2014Daniel Barker (Accrington MSC)
2015Dafydd Roberts (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2016James Williams (Under 17 MC/Knutsford & DMC)

ANWCC JUNIOR PRODUCTION CAR AUTOTEST CHAMPIONS

2011Simon Robinson (Accrington MSC)
2012Simon Robinson (Accrington MSC)
2013James Williams (Under 17 MC NW)
2014James Williams (Under 17 MC NW/Accrington MSC/Knutsford & DMC)
2015Alexander Tait (Under 17 MC NW)
2016Kameron Anderson (Under 17 MC NW/Preston MC)

ANWCC AUTOSOLO CHAMPIONS

2008Gordon Holmes (Knutsford & DMC)
2009Steve Dolby (Knutsford & DMC)
2010Peter Sharples (Bolton-le-Moors CC)
2011William Jarman (Wigton MC/West Cumbria MSC)
2012Steve Kettle (Knutsford & DMC)
2013Nick Darkin (Wolverhampton & South Staffs CC)
Stephen Mather (Bolton-le-Moors CC) Tied
2014Andrew Williams (Under 17 MC NW/Accrington MSC/Knutsford & DMC)
2015Stephen Kennell (Clitheroe & DMC)
2016Alec Tunbridge (Bolton-le-Moors CC)

ANWCC NOVICE AUTOSOLO CHAMPIONS

2008John Robinson (Accrington MSC)
2009Stephen Mather (Bolton-le-Moors CC)
2010Peter Sharples (Bolton-le-Moors CC)
2011Stephen Kennell (Clitheroe & DMC)
2012Steve Kettle (Knutsford & DMC)
2013Simon Robinson (Under 17 MC NW/Accrington MSC)
2014Andrew Williams (Under 17 MC NW/Accrington MSC/Knutsford & DMC)
2015Alec Tunbridge (Bolton-le-Moors CC)
2016Scott MacMahon (Under 17 MC NW)

ANWCC TRIALS CHAMPIONS

1982George Harrison (Glossop & DCC)
1983D John Davies (Clwyd Vale MC)
1984Philip Prince (Lancashire & Cheshire CC)
1985George Harrison (Glossop & DCC)
1986Phil Shaw (Glossop & DCC)
1987Philip Prince (Lancashire & Cheshire CC)
1988Colin Mack (North Wales CC)
1989Peter Colman (North Wales CC)
1990Derek Burnett (Chester MC)
1991Jeff Buchanan (North Wales CC)
Jeff Gray (Knutsford & DMC) ... tied
1992David V Thomas (North Wales CC/Lancashire & Cheshire CC)
1993Jeff Buchanan (North Wales CC)
1994Jeff Buchanan (North Wales CC)
1995Simon Kingsley (Ilkley & DMC)
1996Jeff Buchanan (North Wales CC)
1997Malcolm Rainforth (Ilkley & DMC)
1998Malcolm Rainforth (Ilkley & DMC)
1999Malcolm Rainforth (Ilkley & DMC)
2000Lee Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2002Rob Booth (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2003Jeff Buchanan (North Wales CC)
2004Jeff Buchanan (North Wales CC)
2005Rupert North (Ilkley & DMC)
2006Rupert North (Ilkley & DMC)
Jeff Buchanan (North Wales CC) ... tied
2007Sin Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2008Rupert North (Ilkley & DMC)
2009Paul Cross (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2010Rupert North (Ilkley & DMC)
2011Rupert North (Ilkley & DMC)
2012Rupert North (Ilkley & DMC)
2013Henry Kitching (Ilkley & DMC)
2014Rupert North (Ilkley & DMC)
2015Henry Kitching (Ilkley & DMC)
2016Henry Kitching (Ilkley & DMC)

ANWCC NOVICE TRIALS CHAMPIONS

1997Kevin Roberts (Bala & DMC)
1998Andrew Dale (Clwyd Vale MC)
1999Rhian Griffith (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2000Merfyn Williams (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2002Stephanie Fuller (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2003Stephen McEnhill (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2004Kevin Easterbrook (North Wales CC)
2005Richard Duddell (Knutsford & DMC/Westfield Sports CC)
2006Sin Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2007Paul Cross (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2008Mark Halls (Ilkley & DMC)
2009Mike Harris (Wallasey MC/British Racing & Sports CC)
2010Dale Davies (North Wales CC/Formula 1000 Rally Club)
2011Aiden Reynard (Ilkley & DMC-)
2012Gareth Williams (Bala & DMC)
2013Brian Roberts (Bala & DMC)
2014Neil Jones (Bala & DMC)
2015Ioan Roberts (Bala & DMC)
2016Sin Rhisiart (Bala & DMC)

ANWCC SPRINT CHAMPIONS

1991Rob Gleave (Knutsford & DMC)
1992Ian Scott (Knowldale CC)
1993Dennis Doyle (Knowldale CC)
1994Mel Clark (Mid-Cheshire MRC/Longton & DMC)
1995Mel Clark (Mid-Cheshire MRC/Knowldale CC)
1996David Bailey (Lancashire & Cheshire CC)
1997Andrew Henson (Ilkley & DMC/Lancashire AC/Longton & DMC/British Automobile Racing Club)
1998Ian Scott (Knowldale CC)
1999Jon Sharples (Wallasey MC)
2000Neil Philpotts (Wallasey MC)
2001Alan Clark (Lancashire & Cheshire CC)
2002Mark Wallwork (Lancashire & Cheshire CC)
2003Alan Clark (Lancashire & Cheshire CC)
2004Mark Wallwork (Lancashire & Cheshire CC/Longton & DMC/Chester MC)
2005Stuart Tranter (Lancashire & Cheshire CC/Chester MC/Liverpool MC)
2006Andrew Dobson (Liverpool MC/Chester MC)
2007Mark Wallwork (Lancashire & Cheshire CC)
2008Paul Masters (Lancashire & Cheshire CC)
2009Paul Masters (Lancashire & Cheshire CC)
2010Paul Masters (Lancashire & Cheshire CC)
2011John Graham (Longton & DMC/Liverpool MC/Lancashire & Cheshire CC)
2012John Graham (Longton & DMC/Liverpool MC/Lancashire & Cheshire CC)
2013Robert Holt (Longton & DMC/Liverpool MC/Stockport 061 MC)
John Moxham (Longton & DMC/Liverpool MC) Tied
2014Martin Rowe (Liverpool MC/Longton & DMC)
2015John Moxham (Liverpool MC/Longton & DMC/Lancashire AC)
2016Nigel Fox (Liverpool MC)

ANWCC NOVICE SPRINT CHAMPIONS

1997Graham Parry (Wallasey MC)
1998James Little (Lancashire & Cheshire CC)
1999Colin P Jones (Wallasey MC)
2000Alan Clark (Lancashire & Cheshire CC)
2001Stuart Tranter (Liverpool MC/Longton & DMC)
2002Derek Annable (Caernarfvonshire & Anglesey MC)
2003Dave Coveney (Liverpool MC)
2004Paul Norris (Morecambe CC)
2005Keith Webster (Lancashire & Cheshire CC/Chester MC)
2006David Spencer (Hagley & DLCC)
2007Paul Ellis (North Wales CC/MG CC)
2008Gordon Holmes (Knutsford & DMC)
2009Dafydd Williams (Chester MC/Liverpool MC)
2010Graham Briscoe (Longton & DMC/Liverpool MC)
2011Stuart Deeley (Warrington & DMC)
2012Angela Jones (Wigton MC)
2013Mike McGoun (Lancashire & Chieshire CC)
2014Stephen Norton (Longton & DMC)
2015Duncan Woodcock (Liverpol MC)
2016Nigel Trundle (Garstang & Preston MC)

ANWCC HILLCLIMB CHAMPIONS

1991Ian Scott (Knowldale CC)
1992Ian Scott (Knowldale CC)
1993Tom Kershaw (Lancashire & Cheshire CC)
1994Mel Clark (Mid-Cheshire MRC/Longton & DMC)
1995Mel Clark (Mid-Cheshire mRC/Knowldale CC)
1996David Spaull (British Automobile Racing Club)
1997Ian Scott (Knowldale CC)
1998John Halstead (Huddersfield MC/Mid-Cheshire MRC/British Automobile Racing Club)
1999John Halstead (Huddersfield MC/Mid-Cheshire MRC/British Automobile Racing Club)
2000John Halstead (Huddersfield MC/Mid-Cheshire MRC)
2002Dennis Doyle (Knowldale CC)
2003Steven Gillott (Pendle DMC)
2004John Broadbent (David Brown MS)
2005Jim Spencer (British Radio Car Association)
2006Stephen Cawley (Bolton-le-Moors CC)
2007Jim Spencer (British Radio Car Association)
2008Steve Mitchell (David Brown MS)
2009Steve Price (Bolton-le-Moors CC/Liverpool MC)
2010Craig Powers (Liverpool MC)
2011Bob Wick (Mid-Cheshire MRC)
2012Paul Masters (Lancashire & Cheshire CC)
2013Steve Price (Bolton-le-Moors CC/Liverpool MC)
2014Steve Price (Bolton-le-Moors CC/Liverpool MC)
2015Steve Price (Bolton-le-Moors CC/Liverpool MC)
2016Nigel Fox (Liverpool MC)
2016Phil Hallington (Wigton MC)

ANWCC NOVICE HILLCLIMB CHAMPIONS

1997Steve Johnson (Civil Service Motoring Association)
1998Carolyn Wild (Lancashire & Cheshire CC)
1999James Little (Lancashire & Cheshire CC)
2000Craig Rushton (Knutsford & DMC)
2002Carl Bailey (Civil Service Motoring Association)
Stuart Holland (Mid-Cheshire MRC/Huddersfield MC) ... tied
2003David Spencer (British Radio Car Association)
Steven Gillott (Pendle DMC) ... tied
2004Nigel Churchett (Civil Service Motoring Association)
2005Jim Spencer (British Radio Car Association)
2006Steve Mitchell (David Brown MS)
2007Paul Webb (Liverpool MC)
2008Bob Wick (Mid-Cheshire MRC)
2009Dafydd Williams (Chester MC/Liverpool MC)
2010Danny Leigh (Huddersfield MC)
2011David Goodlad (Knutsford & DMC/Bolton-le-Moors CC)
2012Angela Jones (Wigton MC)
2013Mark Walker (Selby & DMC)
2014John Pinder (Kirkby Lonsdale MC)
2015Andy Williams (Under 17 MC NW/Knutsford & DMC)

ANWCC SPRINTS & HILLCLIMB CHAMPIONS

1983Martin Pratt (Chester MC)
1984George Cook (Lancashire & Cheshire CC)
1985John Cannell (Triumph Sporting Owners Club)
1986Mike Bastiana (Glossop & DCC)/TD>
1987Brian Machin (Lancashire & Cheshire CC)
1988Graham Oates (Lancashire AC)
1989Graham Oates (Lancashire & Cheshire CC)
1990Graham Walker (British Automobile Racing Club)
1991Ian Scott (Knowldale CC)
1992Ian Scott (Knowldale CC)
1993Tom Kershaw (Lancashire & Cheshire CC)
1994Mel Clark (Mid-Cheshire MRC/Longton & DMC)
1995Mel Clark (Mid-Cheshire MRC/Knowldale CC)
1996Brian Machin (Lancashire & Cheshire CC/Mid-Cheshire MRC)
1997Andrew Henson (Ilkley & DMC/Lancashire AC/Longton & DMC/British Autombile Racing Club)
1998Ian Scott (Knowldale CC)
1999James Little (Lancashire & Cheshire CC)
2000David Spaull (Mid-Cheshire MRC/British Autombile Racing Club
2002Alan Clark (Lancashire & Cheshire CC)
2003Stuart Tranter (Chester MC/Lancashire & Cheshire CC/Liverpool MC)
2004Stuart Tranter (Lancashire & Cheshire CC/Chester MC)
2005Stuart Tranter (Lancashire & Cheshire CC/Chester MC/Liverpool MC)
2006Stephen Cawley (Bolton-le-Moors CC)
2007Mark Wallwork (Lancashire & Cheshire CC)
2008Paul Masters (Lancashire & Cheshire CC)
2009Jim Spencer (British Radio Car Association/Hagley & DLCC)
2010Craig Powers (Liverpool MC)
2011John Graham (Longton & DMC/Liverpool MC/Lancashire & Cheshire CC)
2012John Graham (Longton & DMC/Liverpool MC/Lancashire & Cheshire CC)
2013Robert Holt (Longton & DMC/Liverpool MC/Stockport 061 MC)
2014John Moxham (Liverpool MC/Longton & DMC)
2015John Moxham (Liverpool MC/Longton & DMC/Lancashire AC)
2016Nigel Fox (Liverpool MC)

ANWCC ALLROUNDER CHAMPIONS

1983Mick Moore (High Moor MC)
1984Iwan Roberts (Harlech & DMC)
1985Jonathan Ingram (Stockport MC)
1986Rob Jones (North Wales CC)
1987Tudor Jones (Clwyd Vale MC)
1988Peter Grainger (Lancashire & Cheshire CC)
1989Paul Taylor (Lancashire AC)
1990Steve Johnson (Civil Service Motoring Association)
1991Jeff Buchanan (North Wales)
Jeff Gray (Knutsford & DMC)
Jonathan Robinson (Knutsford & DMC) ... tied
1992Jeff Gray (Knutsford & DMC)
1993Jeff Buchanan (North Wales CC)
1994Paul Kelly (Knutsford & DMC)
1995Lee Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
1996Paul Kelly (Knutsford & DMC)
1997Steve Johnson (Civil Service Motoring Association)
1998Darren Snape (Ecurie Royal Oak MC)
1999Steve Johnson (Civil Service Motoring Association)
2000Lee Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC/North Wales CC)
2001Julian White (North Wales CC)
2002Dave Goodlad (Knutsford & DMC/Bury AC)
2003Gwawr Hughes (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2004Steve Johnson (Civil Service Motoring Association)
2005Lee Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2006Stephen Cawley (Bolton-le-Moors CC)
2007Sin Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
Steve Johnson (Civil Service Motoring Association/Accrington MSC) ... tied
2008Gordon Holmes (Knutsford & DMC)
2009Steve Johnson (Civil Service Motoring Association/Accrington MSC)
2010Steve Price (Bolton-le-Moors CC/Liverpool MC)
2011Alistair Dodd (Formula 1000 RC)
2012Steve Johnson (Civil Service Motoring Association/Accrington MSC)
2013Steve Johnson (Under 17 MC NW/Civil Service Motoring Association/Accrington MSC)
2014Steve Price (Bolton-le-Moors CC/Liverpool MC
Andrew Williams (Under 17 MC NW/Accrington MSC/Knutsford & DMC) ... tied)
2015Dave Goodlad (Knutysford & DMC/Bolton-le-Moors CC)
Andrew Williams (Under 17 MC NW/Accrington MSC/Knutsford & DMC) ... tied)
2016Andrew Williams (Under 17 MC NW/Knutsford & DMC)

ANWCC RACE CHAMPIONS

2000David Bailey (Lancashire & Cheshire CC)
2001David Bailey (Lancashire & Cheshire CC)
2002David Bailey (Lancashire & Cheshire CC)
2003David Bailey (Lancashire & Cheshire CC)
2004David Bailey (Lancashire & Cheshire CC)
2008Stuart Tranter (Lancashire & Cheshire CC/Chester MC/Liverpool MC)
2009Stuart Tranter (Lancashire & Cheshire CC)

ANWCC AUTOCROSS CHAMPIONS

1974Ian Smith (?)
1981Tony Leggett (?)
1983Dave Baines (?)

ANWCC ANGLESEY CHALLENGE CHAMPION DRIVERS

1997Dave Willett (Pendle DMC)
1998Iestyn Thomas (Caernarvonshire & Anglesey MC)
1999Dave Willett (Morecambe CC)
2000Dave Willett (Warrington & DMC)
2010Richard Davies (Pembrokeshire MC)
2011Stuart Deeley (Warrington & DMC)
2012Julian Jones (Cannock & DCC)
2013Wil Owen (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2014Wil Owen (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2015Howard Potter (Epynt MC)
2016Mike Taylor (Wallasey MC)

ANWCC ANGLESEY CHALLENGE CHAMPION CO-DRIVERS

1997John Roberts (Pendle DMC)
1998Dylan Humphreys (Caernarvonshire & Anglesey MC)
1999John Roberts (Morecambe CC)
2000John Roberts (Warrington & DMC)
2010Gareth Wilcox (Pembrokeshire MC)
2011Alistair Dodd (Formula 1000 RC)
2012Mikey Herritts (Cannock & DCC)
2013Samantha Williams (North Wales CC)
2014Rob Hopewell (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2015Martin Haggett (Huddersfield MC)
2016Martin Haggett (Bolton-le-Moors CC)

ANWCC FLOOKBURGH CHALLENGE CHAMPION DRIVERS

1997Chris Searle (Ecurie Royal Oak MC)
1998Alan Peat (Morecambe CC)
1999Andrew Barker (Wigan & DMC)
2000Dave Hodgson (Clitheroe & DMC)

ANWCC FLOOKBURGH CHALLENGE CHAMPION DRIVERS

1997Anthony Johnson (Ecurie Royal Oak MC)
1998Steve Turner (Morecambe CC)
1999Sarah Robinson (Ecurie Royal Oak MC)
2000Nigel Madigan (Clitheroe & DMC)

ANWCC THREE SISTERS CHALLENGE CHAMPION DRIVERS

1997Billy McMillan (Wigan & DMC)
1998Wil Owen (Caernarvonshire & Anglesey MC)
1999John Harland (Tynemouth & DMC/Wigan & DMC)
2000Julian White (British Racing & Sports CC/Bury AC/North Wales CC)

ANWCC THREE SISTERS CHALLENGE CHAMPION CO-DRIVERS

1997James Robertson (Caernarvonshire & Anglesey MC)
1998James Robertson (Caernarvonshire & Anglesey MC)
1999Max Hall (Tynemouth & DMC/Wigan & DMC)
2000Nigel Madigan (Clitheroe & DMC)

ANWCC TRAWSFYNYDD RALLY CHALLENGE CHAMPION DRIVERS

2008Ken Pugh (Bala & DMC)
2009Chris Phillips (Bala & DMC)
2010Geoff McQuilling (Bala & DMC)
Dyfed Pritchard (Caernarvonshire & Anglesey MC) ... tied
2011Chris Phillips (Bala & DMC)
2012Antony Williams (Clwyd Vale MC)
2013Osian Pryce (Dovey Valley MC)
2014Mathew Roberts (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2015Dylan Thomas (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2016Brandon Smith (Clitheroe & DMC)

ANWCC TRAWSFYNYDD RALLY CHALLENGE CHAMPION Co-DRIVERS

2008Gwawr Hughes (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2009Sarah Hughes (Bala & DMC)
2010Tecwyn Jones (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2011Sarah Hughes (Bala & DMC)
2012Tim Gill (Clwyd Vale MC)
2013Dale Furniss (Welsh Border CC)
2014Rob Hopewell (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2015Sarah Edwards (Rhyl & DMC)
2016Ian G Jones (North Wales CC)

ANWCC K11 CHALLENGE CHAMPION Co-DRIVERS

2013Steve Johnson (Under 17 MC NW)
2014Steve Johnson (Under 17 MC NW)
2015Mark Livesey (Under 17 MC NW/CSMA)

ANWCC K11 RALLY CHALLENGE CHAMPION DRIVERS

2013John Richardson (Warrington & DMC)
2014Steve Butler (Clitheroe & DMC/SAccrington MSC/CSMA)
2015Jake Livesey (Under 17 MC NW)

ANWCC CLUB CHAMPIONS

1973-1984Wallasey MC
1985Stockport MC
1986North Wales CC
1987-1989Lancashire & Cheshire CC
1990-1992Knutsford & DMC
1993Chester MC
1994-1995Knutsford & DMC
1996Lancashire & Cheshire CC
1997-1999Caernarvonshire & Anglesey MC
2000Knutsford & DMC
2001Lancashire & Cheshire CC
2002-2003Caernarvonshire & Anglesey MC
2004Knutsford & DMC
2005-2006Clwyd Vale MC
2007North Wales CC
2008-2010Caernarvonshire & Anglesey MC
2011Knutsford & DMC
2012Bolton-le-Moors CC
2013-2015Under 17 MC NW
2016Knutsford & DMC

ADL SCROLL - AWARD TO A CLUB OFFICIAL FOR SERVICES BEYOND THE CALL OF DUTY

1997Dafydd Edwards (Caernarvonshire & Anglesey MC)
1998Gerry Morriss (High Moor MC)
1999Dood Pearce (Sixty & Worcestershire MC)
2001Jon Madoc-Jones (North Wales CC)
2003Mark Wilkinson (Stockport MC)
2004Duncan Wild (Knutsford & DMC)
2005Marco Toni (Wallasey MC/Motor Sport NW)
2006Ann McCormack (Warrington & DMC/Motor Sport NW)
2007Tom Dooley (British Racing & Sports CC NW)
2008Lee Matthews (Caernarvonshire & Anglesey MC)
2009Bob Milloy (Kirkby Lonsdale MC)
2010Steve Johnson (Civil Service Motoring Association/Accrington MSC)
2011Tristan Dodd (Formula 1000 Rally Club)
2012Emyr Hall (Bala & District MC)